logotyp
 
Powiatowy Urząd Pracy w Brzozowie przystępuje do realizacji kolejnej edycji projektu przeznaczonego na „Aktywizację osób młodych pozostających bez pracy w powiecie brzozowskim (III)" – na który otrzyma blisko 3,5 mln złotych. Celem głównym projektu jest zwiększenie możliwości zatrudnienia osób młodych do 29 roku życia bez pracy, w tym w szczególności osób, które nie uczestniczą w kształceniu i szkoleniu (tzw. młodzież NEET).

Projekt zakłada następujące rodzaje wsparcia:

- identyfikacja potrzeb osób młodych pozostających bez zatrudnienia oraz diagnozowanie możliwości w zakresie doskonalenia zawodowego, w tym identyfikacja stopnia oddalenia od rynku pracy osób młodych (ustalenie profilu pomocy oraz przygotowanie Indywidualnego Planu Działania)
- poradnictwo zawodowe, w zakresie planowania kariery zawodowej, w tym podnoszenia lub uzupełniania kompetencji i kwalifikacji zawodowych,
- kompleksowe i indywidualne pośrednictwo pracy w zakresie wyboru zawodu zgodnego z kwalifikacjami i kompetencjami wspieranej osoby,
- nabywanie lub uzupełnianie doświadczenia zawodowego oraz praktycznych umiejętności w zakresie wykonywania danego zawodu, m.in. poprzez staże i praktyki, spełniające standardy wskazane w Europejskiej Ramie Jakości Praktyk i Staży (258 osoby)
- wsparcie zatrudnienia osoby młodej u przedsiębiorcy lub innego pracodawcy, stanowiące zachętę do zatrudnienia m.in. poprzez pokrycie kosztów subsydiowania zatrudnienia osób, u których zidentyfikowano adekwatność tej formy wsparcia (10 osób)
- wsparcie osób młodych w zakładaniu i prowadzeniu własnej działalności gospodarczej poprzez udzielenie pomocy bezzwrotnej (dotacji) na utworzenie przedsiębiorstwa oraz doradztwo i szkolenia umożliwiające uzyskanie wiedzy i umiejętności niezbędnych do podjęcia i prowadzenia działalności gospodarczej (39 osób)
- wsparcie w formie bonu na zasiedlenie (28 osób) dla osób młodych chcących podjąć zatrudnienie, inną pracę zarobkową lub działalność gospodarczą poza miejscem dotychczasowego zamieszkania
- nabywanie, podwyższanie lub dostosowywanie kompetencji i kwalifikacji, niezbędnych na rynku pracy w kontekście zidentyfikowanych potrzeb osoby, której udzielane jest wsparcie poprzez wysokiej jakości szkolenia (10 osób) oraz bony szkoleniowe (9 osób).

Łącznie planuje się objąć projektem ok. 354 osoby. Jego realizacja potrwa do 30.06.2018 r. 

 Uczestnikami projektu mogą być wyłącznie osoby w wieku 18-29 lat bez pracy, zarejestrowane w PUP jako bezrobotne (dla których został ustalony I lub II profil pomocy), które nie uczestniczą w kształceniu formalnym i  szkoleniu  - tzw. młodzież NEET.

Założone wskaźniki efektywności zatrudnieniowej do uzyskania w poszczególnych grupach docelowych w roku 2017 przedstawiają się następująco:
- 17% wśród osób niepełnosprawnych;
- 35% wśród osób długotrwale bezrobotnych;
- 48% wśród osób o niskich kwalifikacjach;
- 43% dla osób spoza powyższych kategorii.
 
Projekt realizowany jest w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój, Oś priorytetowa I Osoby młode na rynku pracy, Działanie 1.1 Wsparcie osób młodych pozostających bez pracy na regionalnym rynku pracy, Poddziałanie 1.1.2 Wsparcie udzielone z Inicjatywy na rzecz zatrudnienia ludzi młodych - współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego oraz ze środków specjalnej linii budżetowej Inicjatywa na rzecz zatrudnienia ludzi młodych.
Załączniki
Regulamin rekrutacji i uczestnictwa projekt POWER 2017.pdf (pdf, 520 KB)
I Oświadczenie ROZPOCZĘCIE 2017.pdf (pdf, 405 KB)
II oświadczenie ROZPOCZECIE 2017.pdf (pdf, 616 KB)
III Oświadczenie ROZPOCZĘCIE 2017.pdf (pdf, 460 KB)
IV Oświadczenie ZAKOŃCZENIE 2017.pdf (pdf, 385 KB)