Informacja o projekcie "Aktywnie przeciw wykluczeniu"

Powiatowy Urząd Pracy w Brzozowie od 1 września br. rozpoczyna realizację projektu konkursowego współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki Priorytet VII – Promocja integracji społecznej, Działanie 7.2. Przeciwdziałanie wykluczeniu i wzmocnienie sektora ekonomii społecznej , Poddziałanie 7.2.1 Aktywizacja zawodowa i społeczna osób zagrożonych wykluczeniem społecznym – AKTYWNIE PRZECIW WYKLUCZENIU.

Projekt skierowany jest do 40 osób 25 kobiet i 15 mężczyzn) w wieku aktywności zawodowej 50+, zarejestrowanych w PUP w Brzozowie jako osoby bezrobotne, zamieszkałe na Podkarpaciu w rozumieniu KC, zagrożone wykluczeniem społecznym z powodu bezrobocia. Tak duże zainteresowanie tymi właśnie grupami bezrobotnych wynika z ich wysokiego udziału, łącznie blisko 20% ogółu osób pozostających bez pracy, w lokalnej strukturze bezrobocia. Są to osoby znajdujące się w szczególnej sytuacji na rynku pracy z powodu: niewystarczającego poziomu kwalifikacji i umiejętności zawodowych, niskiego poziomu wykształcenia oraz często niewielkich praktycznych umiejętności wykonywania zawodu. Ze względu na fakt, iż sytuacja kobiet jest trudniejsza od mężczyzn – dłużej pozostają bez pracy i mają większe problemy ze znalezieniem nowego źródła dochodu zaplanowano większy ich udział w projekcie. W grupie docelowej min. 60 % uczestników projektu stanowić będą osoby długotrwale bezrobotne, których sytuacja na rynku pracy jest najcięższa.

Projekt zakłada następujące rodzaje wsparcia:
- poradnictwo zawodowe, w ramach którego dla każdego uczestnika zostanie opracowany indywidualny plan rozwoju zawodowego (IPD) mający na celu ocenę przyczyn dotychczasowych niepowodzeń w uzyskaniu zatrudnienia, jak również zdiagnozowanie potrzeb w zakresie szkoleń
- szkolenia zawodowe – dla 10 osób, które nie posiadają wystarczających kwalifikacji; rodzaj i dobór szkoleń będzie wynikiem diagnozy postawionej w trakcie tworzenia indywidualnego planu rozwoju
- warsztaty psychologiczno-zawodowe – udział przewidziany dla każdego uczestnika projektu (przewidziano zwrot kosztów dojazdu oraz poczęstunek)
- staże – trwające do 6-mcy dla wszystkich uczestników projektu (wszystkim przysługiwać będą stypendia i badania lekarskie, dla przeważającej większości 90% uczestników również zwrot kosztów dojazdu na staż)

Zakładana efektywność projektu - 20%. Oznacza to, iż spośród wszystkich uczestników projektu co najmniej 8 osób uzyska zatrudnienie w okresie do 3 m-cy po dniu zakończenia ich udziału w projekcie.

Rekrutacja – Wrzesień i Listopad 2014 r. (po 20 osób w każdej turze)

Termin realizacji projektu zaplanowany jest w okresie od 1 września br. do 30 września 2015 r. Budżet projektu wynosi ogółem 462 270,35 zł.

 

ABC REKRUTACJI DO PROJEKTU PN. „Aktywnie przeciw wykluczeniu" 


1.CZAS TRWANIA REKRUTACJI. 
Rekrutacja prowadzona będzie w sposób cykliczny – dwie edycje w 2014r ( wrzesień, listopad)
Każda z edycji ma na celu wyłonienie 20 -osobowej grupy uczestników projektu.

2. KTO MOŻE WZIĄĆ UDZIAŁ W PROJEKCIE? 
Osoby po 50 roku życia, mieszkające na terenie województwa podkarpackiego, zarejestrowane w Powiatowym Urzędzie Pracy w Brzozowie jako osoby bezrobotne.

3. PROCEDURA REKRUTACJI. 

KROK I:
Zapoznanie się z RegulaminemProjektu potwierdzone podpisem na Formularzu Rekrutacyjnym.

DO POBRANIA : 
Regulamin rekrutacji i uczestnictwa w projekcie (pdf) - w załączniku
Formularz rekrutacyjny do projektu (pdf) - w załączniku

lub w Biurze Projektu – PUP w Brzozowie przy ul. Kościuszki 2, pok. nr 5, od poniedziałku do piątku w godzinach pracy urzędu tj. 7:30 – 15:30.

KROK II: 
Zgłoszenie zamiaru uczestnictwa w projekcie poprzez dostarczenie do Biura Projektu wypełnionego Formularza Rekrutacyjnegowraz z oświadczeniem o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych. Osoby zgłaszające zamiar udziału w projekcie oprócz wypełnionego Formularza rekrutacyjnego proszone są o zabranie ze sobą dowodu osobistego. Dokumenty nie podlegają rozpatrzeniu, gdy zostaną złożone przed ogłoszonym terminem rekrutacji bądź po zamknięciu rekrutacji. Brak wymaganego własnoręcznego, czytelnego podpisu pod oświadczeniem znajdującym się w formularzu traktowany jest jako błąd formalny i skutkuje odrzuceniem formularza i odstąpieniem od jego oceny.

UWAGA: 
Wypełnienie i złożenie Formularza Rekrutacyjnego nie jest równoznaczne z zakwalifikowaniem do projektu! 

KROK III: 
Oczekiwanie na telefoniczne/listowne powiadomienie o zakwalifikowaniu lub niezakwalifikowaniu się do projektu (bądź o wpisie na Listę Rezerwową).

Załączniki
formularz rekrutacyjny do projektu Aktywnie przeciw wykluczeniu.pdf (pdf, 139 KB)
regulamin rekrutacji i uczestnictwa projekt Aktywnie przeciw wykluczeniu.pdf (pdf, 175 KB)