Powiatowy Urząd Pracy w Brzozowie w 2020 r. przystąpił do realizacji kolejnej już, szóstej edycji projektu przeznaczonego na "Aktywizację osób powyżej 29 roku życia pozostających bez pracy  w powiecie brzozowskim" (VI) na którego realizację Powiat Brzozowski otrzymał kwotę 2 289 194,64 PLN, z czego 47 tyś. PLN  zostanie przeznaczone na kontynuację projektu rozpoczętego w 2019 r. w ramach V edycji.  Projekt ten współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020 Oś priorytetowa VII Regionalny rynek pracy, Działanie 7.2 Poprawa sytuacji osób bezrobotnych na rynku pracy. 

Celem głównym projektu jest  podniesienie poziomu aktywności zawodowej i zdolności do zatrudnienia osób bezrobotnych powyżej 29 r.ż. zarejestrowanych w PUP Brzozowie.

Każdy  z uczestników projektu zostanie objęty indywidualnym i kompleksowym wsparciem.  Weźmie udział w poradnictwie zawodowym lub pośrednictwie pracy, które poprzedzone zostanie opracowaniem Indywidualnego Planu Działania.  Zadania te finansowane będą poza środkami Funduszu Pracy. Ponadto każdy z uczestników w zależności od potrzeb zostanie również objęty co najmniej jednym z działań kosztowych, które przewiduje realizacja projektu, mianowicie:

- stażem, mającym na celu nabycie lub uzupełnienie doświadczenia zawodowego oraz praktycznych umiejętności w zakresie wykonywania danego zawodu,

- skierowaniem na subsydiowane zatrudnienie (prace interwencyjne) osób u których zidentyfikowano adekwatność tej formy wsparcia bądź też skierowaniem na nowoutworzone doposażone/wyposażone stanowisko pracy,

- wsparciem w zakładaniu i prowadzeniu własnej działalności gospodarczej poprzez udzielenie finansowej  bezzwrotnej pomocy w formie dotacji na utworzenie własnej firmy.

Przewiduje się, iż w ramach projektu zaktywizowanych zostanie ok. 157 osób bezrobotnych.

 Uczestnikami projektu mogą być wyłącznie osoby powyżej 29 roku życia, w tym osoby w szczególnie trudnej sytuacji na rynku pracy tj. osoby powyżej 50 roku życia, długotrwale bezrobotni,  kobiety, osoby z niepełnosprawnościami,  osoby o niskich kwalifikacjach zawodowych, a także rolnicy i członkowie ich rodzin prowadzący indywidualne gospodarstwa rolne do wielkości 2 ha, zamierzający odejść z rolnictwa, należący jednocześnie do wyżej wymienionych grup.